BlackBerry Messenger kapanıyor!

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, her geçen gün kullanıcı kitlesini artırmaya devam ediyor. Peki ya WhatsApp öncesi vatandaşlar anlık mesajlaşma uygulaması olarak en çok neyi kullanıyordu? Maalesef Messenger, WhatsApp vb uygulamaların atası BlackBerry Messenger kapanıyor.

BlackBerry Messenger kapanıyor!

Blackberry, mesajlaşma uygulaması BBM’i 31 Mayıs 2019’da kullanıma kapatacağını açıkladı. BlackBerry’den konuyla ilgili olarak yapılan resmi duyuruda, “Bugün, 31 Mayıs 2019’da BBM tüketici hizmetini kapatacağımızı duyuruyoruz. Bugüne kadar yaptıklarımızdan gurur duyuyoruz. Ancak büyük çabalarımıza rağmen, kullanıcılar diğer platformlara geçerken, yeni kullanıcıları çekmekte zorlandık.

Hoşçakal demek için üzülmemize rağmen, BBM tüketici hizmeti yolun sonuna geldi. Desteğiniz için minnettarız ve BBM tüketici hizmeti yolculuğunun bir parçası olduğu için herkese, özellikle kullanıcılarımıza, ortaklarımıza ve çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz. Umarız mesajlaşma platformlarının şekillendirilmesine yardımcı olan BBM’e dair pek çok anınıza değer verirsiniz” denildi.

1 Ağustos 2005 tarihinde kullanıma sunulan BBM, BlackBerry markalı akıllı telefonların yanısıra iOS ve Android için sunulan uygulamaları aracılığıyla iPhone ve Android telefonlarda da kullanılabiliyordu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*