BlackBerry geri dönüyor! Hem de 5G ile!

Telefon dünyasının mazisine şöyle bir baktığımız zaman bir zamanların en dikkat çeken modellerinin BlackBerry imzalı olduğuna şahit oluruz. Zira bu cihazlar, dokunmatik ekran moda olmadan önce en çok tercih edilen telefonlar arasında yer alıyordu.

BlackBerry telefonlar zamanına göre oldukça pahalıydı ve bu modelleri satın almak da normal bir gelire sahip olan bireyler için kolay değildi. Ancak daha sonraki süreçte marka gelişen ve değişen teknolojik gelişmelere ayak uyduramadı ve çağın gerisinde kaldı. Dokunmatik devrime cevap vermeye çalışan BlackBerry markası her ne kadar çeşitli denemeler yapsa da bir daha asla başarılı olamadı.

BlackBerry geri dönüyor! Hem de 5G ile!

Yeni gelen haberler ise markanın bir kez daha geri dönmeye hazırlandığını ortaya çıkartmış durumda. Bilindiği üzere ABD merkezli Onward Mobility isimli firma, 2021 yılında 5G destekli BlackBerry telefonlarının yolda olduğunu açıklamıştı. Yapılan bu duyurunun ardından detaylara daha fazla hakim olabileceğimiz bir başka açıklama daha yapıldı. Açıklamaya göre 2021 yılında piyasaya çıkacak olan BlackBerry modeli, klasik tasarıma sahip olarak pazardaki yerini alacak.

Bildiğiniz üzere daha öncesinde Nokia‘nın da bu tarz girişimleri olmuştu. Efsane telefonlarını yenileyerek satışa sunan marka, tabii ki de beklediğini bulamadı. Dokunmatik telefonların moda olduğu ve hatta ön yüzü tamamı ekran olan telefonların artık normal karşılandığı günümüzde, bu tarz girişimler pek de tutmuyor. Çünkü insanlar bol tuşlu ve ekranı küçük telefonlara eskisi kadar rağbet göstermiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*