Bir devrin sonu! LG Mobile yoğun bakımda!

Son 5 – 6 yılda akıllı telefon sektöründe çok şey değişti. 5 – 6 yıl öncesine gittiğimizde LG, HTC ve Sony gibi isimleri ön saflarda görebiliriz. Fakat günümüze geldiğimizde bu markaların var olmakla olmamak arasındaki ince çizgide olduğuna tanıklık ediyoruz.

HTC ve Sony zaten Türkiye pazarında çok büyük bir müşteri kitlesine sahip değildi. Fakat LG oldukça geniş bir kitleye hitap ediyordu. Peki ne oldu da Güney Koreli şirket birden gözden düştü?

Bir devrin sonu! LG Mobile yoğun bakımda!

Aslında cevap son derece basit. Donanım tarafında yapılan kritik hatalar LG’nin sonunu getirdi. Ana kart hataları, hayalet ekran hataları, tasarım tarafında yapılan anlamsız hamleler Güney Koreli teknoloji devinin sonunu getirdi.

Lakin LG hala ufak bir var olma savaşı veriyor. Örneğin pek çok kişi LG’nin Türkiye pazarından çekildiğini sanıyor olabilir. Fakat çekilmediler. Getirdikleri sınırlı modelleri de kısıtlı çevrelere satıyorlar.

Gerçi son dönemde çevrenize baktığınızda güncel bir LG modeli kullanan da görmemişsinizdir. Bu normal. LG hem vasat modeller üretiyor, hem de pahalı satıyor. Kullanıcı da LG’ye bu parayı verene kadar gider Xiaomi, Oppo, realme alırım diyor. Nitekim bu karar son derece haklı gerekçeler içeriyor.

Zaten şu zamandan sonra LG logolu bir cihaz almak çok da mantıklı bir hamle olmayacaktır. Çünkü teknik servis tarafında bile ne derece destek sundukları belirsiz.

O yüzden şu aralar yoğun bakımda olan bu markadan uzak durmakta fayda var. Elbette yine de karar kullanıcıların.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*