Bir Çinli daha Türkiye’de akıllı telefon üretecek! hayır Xiaomi değil

Çinli teknoloji devleri son dönemde Türkiye pazarına akın akın girmeye başladı. Uygun fiyatlı telefonları ve diğer teknolojik ürünleri ile ülkemiz insanların gönlünü kazanan Çinli firmalar, bunu bir üst seviyeye çıkarıp, Türkiye’ye yatırım yapmaya başladı. Bunun örneklerini OPPO, Xiaomi ve son olarak Samsung da gördük. Şimdi ise yine bir Çinli telefon üreticisi Tecno ülkemize yatırım yapma kararı aldığını açıkladı.

Tecno Türkiye’de telefon üretecek

Türkiye pazarına yakın zamanda giriş yapan Tecno, Türkiye’ye 25 milyon dolarlık yatırım yapma kararı aldı. Bu 25 milyon dolarlık yatırım sonrasında Tecno markalı telefonlar İstanbul/Pendik’teki tesiste üretilecek. Aktarılan bilgilere göre ilk Türk malı Tecno telefon Mart ayında piyasaya sürülecek.

2020 yılında 1 milyar dolar gibi bir gelir elde eden Tecno, Manchester City’nin sponsoru olmuştu. Çin’in parlayan yıldızı olan Tecno, Türkiye’deki uygun fiyat politikası ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Türkiye’de telefon üretmeye başlayacak olan Tecno’nun, telefon fiyatlarında önümüzdeki günlerde indirim yapıp yapmayacağı ise merak konusu. Ülkemizde Tecno markası altında satılan Spark 6, Camon 16 Premier ve Pova markalı modellerin Türkiye’de üretilecek olması fiyatların düşmesini sağlayabilir.

MediaTek‘in fiyat/performans işlemcileri ile donatılan bu modeller 2.800 TL ve 4.000 TL arasında fiyat etiketine sahip. Fiyatının uygun olmasının yanı sıra bu modeller kamera kurulumları ile de 9.999 TL ve üzerindeki rakiplerine de dişini gösteriyor diyebiliriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*