Apple yarı fiyatına iPhone satışı için geri sayıma geçti! Hem de Türkiye’de!

Türkiye’de akıllı telefon almak için ufak bir serveti gözden çıkarmanız gerekiyor. Bunun temel nedeni ise tabi ki ödediğimiz vergiler. Normal şartlarda bir iPhone 14’ü satın almak için en az 32.999 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Peki bu ücretin ne kadarı devlete gidiyor? Hemen belirtelim. Apple’ın sitesinde yer alan bilgilere göre 32.999 TL’nin neredeyse yarısı, 15.118 TL’si yasal ödemeler adı altında devlete aktarılıyor.

Normal şartlarda bu vergiler olmasa bizler yaklaşık olarak 17 bin TL civarında bir fiyattan iPhone satın alabilirdik. Lakin tablo ortada. Fakat önümüzdeki dönemdeki seçim sayesinde yarı fiyatına iPhone almak mümkün olabilir.

Apple yarı fiyatına iPhone satışı için geri sayıma geçti! Hem de Türkiye’de!

Malum, yarışta yer alacak olan CB adaylarından üstü üstüne vaatler geliyor. Bu vaatlerden birisi de üniversitedeki gençlere vergisiz telefon ve bilgisayar imkanıydı. Bir defaya mahsus olacak bu vaat sayesinde yarı fiyatına iPhone almak mümkün olacak.

Bir başka vaat ise ilk otomobilini alacak olanlara ÖTV’siz otomobil satışı. Bu sayede de yarı fiyatından da düşüğüne otomobil almak mümkün olacak. Kazanan hangi taraf olursa olsun, vergisiz birşeyler alma hayalimiz sonunda gerçeğe dönüşecek gibi duruyor.

Peki sizlerin bu konudaki yorumları neler? Dilerseniz yorumlar kısmında bize bu vaatlerden beklentilerinizi yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*