Apple Xiaomi’ye özendi! iPhone’un yeni özelliği çok konuşulacak!

Ekim ayında iOS 14 güncellemesini yayınlayan Apple, yenilik sunmaması ile çok eleştirilmişti. Ara güncellemeler ile yenilik ekleyen Apple, bugün geliştiriciler için yayınladığı iOS 14.5 Beta güncellemesi ile sisteme çok kullanışlı bir özellik daha ekledi.

Bildiğiniz gibi koronavirüs pandemisinden dolayı maskesiz sokağa çıkamıyoruz. Ancak maske, iPhone X ve sonrası modellerde yer alan Face ID’nin yüzü okumasını engelliyor. Apple bu sorun için geçeci bir çözüm üretmiş ve yüzde maske varken Face ID devreye girmiyor direkt şifre girme ekranı açılıyordu. Bu çözüm pek pratik olmasa da kullanıcıların işi bir nebze olsa da kolaylaşmıştı.

Apple şimdi ise Apple Watch ile iPhone’un kilidini açma imkanı sunacak. iPhone ve Apple Watch ikilisi sayesinde tuş kilidini yüzünüzde maske varken bile şifre girmeden açabileceksiniz. Son güncelleme ile eklenecek olan bu özellik Apple Watch kolunuzdayken devreye girecek.

Buna benzer bir özellik yıllardır Xiaomi telefonlarında yer alıyor. Xiaomi’nin akıllı bileklik veya saatine sahipseniz, ayarlar bölümünden telefonun tuş kilidini açmak için giyilebilir cihazınızı kullanabiliyorsunuz.

Apple’ın Xiaomi’nin uzun süredir kullandığı bu özelliği iPhone ailesine getirmesi oldukça sevindirici. Ancak iPhone 12 mini + Apple Watch Series 6 ikilisini almak istediğinizde cebinizden 15.000 TL‘nin çıkacağını belirtmekte fayda var. Xiaomi cephesinde ise bunu 3.000 TL ila 5.000 TL arasında yapabiliyorsunuz…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*