Apple, iPhone 15 serisinde Pro modellerini de ayrıştıracak

Apple’ın iPhone 14 serisi yalnızca altı ay önce tanıtılmış olsa da, yeni modeller için heyecan şimdiden başladı. Geçen yıl, Apple, Dinamik Ada ve kamera özellikleri gibi önemli değişiklikler yaptı ve benzer iyileştirmelerin bu yıl da yapılması bekleniyor. Kısa bir süre önce, ilk yeniliğin daha fazla optik zoom için periskop lensi olacağını sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise, iPhone 15 Pro Max’in önceki modelinden daha büyük bir sensör boyutuna sahip yeni 48MP Sony kamerasından faydalanacağı ortaya çıktı.

Bu Yıl iPhone 15 Pro Yeterince “Pro” Olmayabilir iPhone modelleri her zaman genel kamera performansıyla kullanıcıları büyülemeyi başarmış olsa da, teknik özellikler açısından en iyi olmadılar. Bunun nedeni, Apple’ın istikrarlı performansı yeniliklerden daha çok tercih etmesidir. Şirket, genellikle yeni bir teknoloji mükemmelleştirilmeden önce kullanıcılara uygulamadan önce beklemeyi tercih ediyor. Bu politika şimdiye kadar oldukça iyi çalıştı. Ancak son söylentilere göre, iPhone 15 Pro Max yenilikleri ile gelenekleri yıkıyor.

Apple, iPhone 15 serisinde Pro modellerini de ayrıştıracak

Değişecek genel bakış açısını ele alacak olursak, Apple önemli bir geleneği bozuyor. Uzun süredir, Apple telefonlarını standart ve Pro modelleri olmak üzere iki farklı seriye ayırıyor. Telefonlar, birçok açıdan neredeyse aynı olsa da, yalnızca kamera ve RAM gibi birkaç alanda farklılaşıyorlardı. Ancak şirket, 14 serisi işlemcilerinde de farklılıklar ekledi. Şimdi, Pro ve Pro Max modelleri kamera özellikleri ile ayırt ediliyor. En iyi performansı isteyenler, iPhone 15 Pro Max’i tercih etmek zorunda kalacaklar.

Kamera performansı söz konusu olduğunda, megapiksel sayısı kritik bir öneme sahip değildir. Daha ayrıntılı görüntüler için daha yüksek bir çözünürlük gereklidir, ancak Sony IMX903, daha büyük sensörler aracılığıyla daha fazla ışığın lens içine girmesine izin vererek daha iyi görüntü kalitesi sağlar. Bu fark özellikle düşük ışıklı ortamlarda fark edilebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*