Apple CEO’su Tim Cook’tan Donald Trump’a güle güle hediyesi!

ABD Başkanı Donald Trump zor da olsa görevini geçtiğimiz gün bırakmış ve yerine Joe Biden gelmişti. Milliyetçiliği ile bilinen Trump, döneminde Apple’ı sıkıştırmış ve üretimin Çin’den Amerika’ya kayması gerektiği konusunda Apple CEO’su Tim Cook ile yakın temaslar kurmuştu. Bugün ise bu süreçte nelerin yaşandığı ortaya çıktı.

Başkana Mac Pro jesti

Apple, Teksas’taki tesislerinden birinde, şirketin 2013’ten beri üretilen Mac Pro modellerini bir araya getirdiği bir etkinlik düzenlemişti. Tim Cook, Donald Trump’ı yeni nesil Mac Pro’nun ABD’de üretileceğini duyurmak için etkinliğe davet etmişti. Bu davette nelerin yaşandığı ise bugün sızdırıldı.

Apple’ın mali raporu ile ortaya çıkan bilgilere göre; Tim Cook, eski ABD Başkanı Donald Trump’a Mac Pro hediye etmiş.

Raporda 5.999 dolar fiyat etiketine sahip olan bu hediye; “Austin, Teksas’taki Flex Factory’de oluşturulan ilk Mac Pro Bilgisayar” olarak tanımlıyor. Ayrıca hediyenin Tim Cook tarafından teslim edildiğini de belirtiliyor.

Mac Pro’nun Trump’ın şahsına mı yoksa Beyaz Saray’a mı verildiği ise henüz bilinmiyor. Muhtemelen Beyaz Saray paket donanımlar kullandığı için Mac Pro direkt olarak Trump’ın evine/malikanesine gitmiş olabilir.

Tim Cook, görev süresi boyunca Donald Trump’a çeşitli durumlarda tavsiyelerde bulundu. Bu nedenle Cook’un Trump’a bir Mac Pro hediye etmesi şaşırtıcı değil. Ancak başkana sadece Mac Pro verildiğini belirtelim. Yani bu hediyenin içinde Mac Pro’nun tekerlekleri ve Pro Display XDR dahil değil. Trump şimdi o Mac Pro’yu nereye bağlayacak? Keşke Türkiye fiyatı 41.000 TL olan Pro Display XDR da hediye edilseymiş.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*