Android 14 sonrası son büyük güncellemeye hazır mısınız?

Google’un Beta programı, Pixel cihaz kullanıcılarına gelecek özelliklere ve iyileştirmelere erken erişim imkanı sunuyor. Google’ın web sitesinden kaydolarak, kullanıcılar resmi sürümden önce Android güncellemelerinin ön yayın sürümlerini deneyebiliyorlar. Bu kullanıcılara, en son Android özelliklerini deneyimleme fırsatı verirken, Beta sürümlerinin cihaz performansını etkileyebilecek hatalar veya diğer sorunlar içerebileceği unutulmamalıdır.

Veri kaybını önlemek için, kullanıcılar Beta güncellemelerini yüklemeden önce cihazlarını yedeklemeye teşvik edilmekte ve riski kendi üstlenmeleri gerekmektedir. Android 14‘ün resmi sürümünden önce, Google genellikle kullanıcıların test etmesi için birkaç Beta sürümü yayınlar. Son sürüm, son raporlara göre Pixel cihazlara dağıtılan Android 13 QPR3 Beta 3 güncellemesidir.

Android 14 sonrası son büyük güncellemeye hazır mısınız?

Google genellikle resmi lansman öncesinde birkaç Android Beta sürümü yayınlıyor. Pixel 6 serisi cihaz sahibi olan Verizon aboneleri, Mart 2023 güvenlik yamasını içeren T3B3.230413.003.A1 derlemesini bekleyebilirler. Diğer tüm cihazlar ise Nisan 2023 güvenlik yamasını içeren T3B3.230413.003’ü alacaktır. Eğer Android 14 Beta 1’i zaten yüklediyseniz, QPR3 Beta güncellemelerini almayacaksınız.

Google Pixel 7 Pro Google tarafından belirtilen yayın notları, Android 13 QPR3 Beta 3’te çözülen Wi-Fi arama, uygulama simgeleri olmadan ana ekranda takılı kalma ve Duvar Kağıdı ve Stil ekranına erişmeye çalışırken sistem arayüzünün çökmesi gibi birkaç sorunun çözüldüğünü ortaya koyuyor. Kamera ekranında siyah bir ekran görüntülenmesi ve iş profili açılıp kapatıldığında cihazın yeniden başlatılması gibi diğer sorunlar da düzeltildi.

Android Beta programına katılmak isteyenler, resmi web sitesini ziyaret ederek kaydolabilirler. Ancak, yeni kaydedilen cihazların otomatik olarak Android 14 Beta sürümlerini, Android 13 QPR3 Beta sürümünü değil, alacağına dikkat etmek önemlidir. Android 13 QPR3 Beta programının son çeyrek dönemi, Haziran ayında tüketici lansmanıyla birlikte gerçekleşmesi bekleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*