Android 12’nin bir özelliği daha belli oldu!

Google, Mart ayında yeni Android sürümü olan Android 12 ile karşımıza çıkacak. İlk olarak Pixel modellerinde testlerine başlanacak olan yeni sürümün bir süredir sızdırıldığı söyleniyordu. Bugün o sızıntılara bir yenisi daha eklendi. Android 12 ile gelecek olan yenilikler görünüşe göre kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak.

Android 12 ile telefonu tek elle kontrol edin

Android Snow Cone kod adı ile test edilen yeni sürümde tek el modunun bulunduğu söyleniyor. Bildiğiniz gibi Android telefonların ekranları artık 6.5 inç ve üzerinde olmaya başladı. Durum böyle olunca telefonları tek elle kullanmak zorlaşıyor. Google bu noktada devreye girecek ve telefonu tek el ile kullanmak için özel bir mod ekleyecek.

Google’ın yeni modu diğer Android telefon üreticilerinin çözümüne benzeyecek. Yani telefonun arayüzü sağa veya sola doğru küçük bir pencere şeklinde küçülecek. Bu sayede tüm arayüze tek elle hükmedebileceksiniz.

Güncelleme ile gelecek olan bir diğer özellik ise ekran görüntüsünde olacak. Mevcut sürümde uzun bir sayfanın ekran görüntüsünü almak istediğinizde tek tek sayfayı kaydırmak zorunda kalıyordunuz. Ancak Android 12 ile birlikte gelecek olan uzun ekran görüntüsü özelliği ile tek seferde tüm sayfanın ekran görüntüsünü alabileceksiniz.

Eylül veya Ekim aylarında nihai sürümü yine Pixel modelleri için çıkacak olan Android 12, daha sonra diğer telefonlara da gelecek. Muhtemelen 2022’nin başında amiral gemisi modelleri bu güncelleme ile tanışacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*