Android 12 yenilikleri belli oldu! Bu yeniliklere bayılacaksınız!

Google, Mart ayında düzenleyeceği Google I/O 2021 etkinliğinde merakla beklenen Android 12 sürümünü tanıtacak. Bir dizi yenilik ile gelecek olan bu sürüm, tasarım açısından da büyük farklılıklar sunacak. Tanıtım tarihi yaklaştıkça Android 12 hakkında da bilgiler gelmeye başladı.

Android 12 yenilikleri belli oldu

Gelen bilgilere göre; Android 12 ile sistem otorotasyonun daha akıllı hale geleceği söyleniyor. Ayrıca Android 12 ile birlikte oyun modu ve azaltılmış parlaklık gibi özellikler de sisteme eklenecek. Oyun modunun Android’in içine entegre edilecek olması, mobil oyunlarda performansın gözle görünür bir şekilde artması anlamına geliyor. Yani kullanıcılar tek tıklama ile sistemi stabil olarak optimize edebilecek.

Android 12 ile bir muhteşem özellik daha gelecek. O da akıllı döndürme sistemi. Bildiğiniz gibi döndürme kiliti neredeyse hemen hemen tüm Android ve iPhone kullanıcılarına açıktır. Ancak bir videoyu yatay bir şekilde izleyeceğiniz zaman önce döndürme kilidini kaldırmanız gerekiyor. Android 12 bu noktada devreye girecek ve kullanıcı alışkanlıklarına göre döndürme kilidini otomatik kaldıracak.

Örneğin YouTube‘da videoları yatay bir şekilde izliyorsanız bir süreden sonra döndürme kilidini kaldırmadan yatay izelemeye başlayacaksınız. Bu uygulamadan uygulamaya değişecek.

Google daha önce “Parlak Renkleri Azalt” olarak adlandırılan bir erişilebilirlik özelliği geliştirmişti. Artık bu özellik “Azaltılmış Parlaklık” olarak adlandırılacak. Bu özellik görme engelli kullanıcılara yardımcı olmak için tasarlanacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*