Android 12 ile gelecek olan bu özellik çok işinize yarayacak

Google, Android 11 sürümünden hemen sonra kolları Android 12 için sıvamıştı. Yine ilk etapta Pixel modellerine gelecek olan Android 12 sürümü hakkında bugün ise yavaş yavaş detaylar ortaya çıkmaya başladı. Görünüşe göre Google, yeni sürüm ile kullanıcılara yeni ve bir o kadar da faydalı özellikler sunacak.

Android 12 güncellemesi ile sisteme “Uyku Modu” adı verilen bir özellik eklenecek. Bu uyku takibi için geliştirilen bir özellik olmayacak. Aksine bu özellik tüm uygulamaları etkileyecek. Bildiğiniz gibi tüm işletim sistemlerine uygulamaların bir önbelleği olur.

Uygulamayı kullandıkça önbellek boyutu arttıkça artar. Kullanıcı bunu Android’de elle temizlemesi gerekir. Uyku modu da tam burada devreye giriyor.

Eğer kullanıcı herhangi bir uygulamayı uyku moduna aldığında uygulamanın önbelleğinde yer alan veriler silinecek ve uygulamanın boyutu sıkıştırılarak küçültülecek. Ancak uygulama tamamen kaldırılmayacak. Kullanıcı daha sonra uygulamayı açmak istediğin uygulama uykudan uyandırılacak ve normal bir şekilde çalışmasına devam edecek.

Şubat veya Mart ayı içerisinde duyurulması beklenen Android 12 güncellemesinin daha bir çok yeniliğe gebe olduğunu söyleyebiliriz. Muhtemelen Google, bu yıl tasarımsal açıdan büyük değişikliklere gitmeyecek. Tasarım açısından büyük değişiklikleri Android 13 ile göreceğiz gibi.

2021’in Eylül aylarında nihai sürümü yayınlanacak olan Android 12 güncellemesi bakalım hangi telefonlara hızlı bir şekilde sunulacak?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*