Amazon yapay zeka girişimlerine öncü olacak

Amazon Web Services (AWS), “en umut verici” girişimlerin gelişmesine yardımcı olacak üretken bir yapay zeka hızlandırıcı başlatıyor. 10 haftalık program, AWS kullanımı, mentorlara ve diğer uzmanlara erişim ve ağ oluşturma etkinlikleri için kredi sağlayacak. Bunun sonunda, girişimler çalışmalarını potansiyel yatırımcılara ve müşterilere sunabilecek.

Hızlandırıcı tüm üretken yapay zeka girişimlerine açık olsa da AWS, adayların en azından müşterilerin ilgisini çeken temel bir ürünü hazır bulundurmasını öneriyor. Kayıtlar dünya çapında 17 Nisan’a kadar sürecek ve Amazon, AI’nın nasıl kullanıldığına dair herhangi bir sınır olmadığını açıkça belirtiyor: yasal dünyadan yeni ilaçlar keşfetmeye kadar her şey için kullanılabilir.

Amazon yapay zeka girişimlerine öncü olacak

Şirket, hızlandırıcının üretken AI’da yeniliği ilerleten bir “katalizör” olarak hizmet edeceğini umuyor. Aynı zamanda elbette, AWS’de iş hacminin artması potansiyeli de görmezden geliniyor değil. Runway, Everything Everywhere All At Once filminin etkilerine katkıda bulunan sanatçı odaklı yapay zeka için bulut bilgi işlem platformunu kullanmıştı. Bu program sonucunda ‘çiçek açan’ firmalar da talep arttıkça AWS’ye daha fazla güvenebilir.

Amazon şu anda yalnızca sınırlı miktarda şirket içi üretken yapay zekaya sahip. Örneğin, Create with Alexa aracı bir Echo Show akıllı ekranında çocuk hikayeleri oluşturmanıza imkan sağlar. Bununla birlikte Amazon kendi ürünlerini yaratma konusunda Google ve Microsoft gibi teknoloji rakiplerine kıyasla daha az baskıyla karşı karşıya. AWS araçlarına yönelik çok fazla talep olduğu ve kendi yapay zeka çalışması için ilhamlar görebileceği sürece kar elde etmeye devam edebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*