Amazon neyi amaçlıyor? İnsanları saf dışı bırakmayı mı?

Son dönemde, Amazon, Google ve Microsoft gibi önde gelen teknoloji devlerinin bazıları, işten çıkarmalarla karşı karşıya kaldılar. Bunun nedeni net olarak bilinmemekle birlikte, pandemi nedeniyle ortaya çıkan ekonomik zorluklarla ilişkili olabilir. Şirketler, maliyetleri azaltmak ve yeni ekonomik gerçeklere uyum sağlamak için artan baskı altındalar.

Bunun yanı sıra, daha fazla insanın uzaktan çalışmasıyla birlikte endüstrideki değişiklikler de işin içinde olabilir. Şimdiye kadar işten çıkarmaların etkisi, etkilenen çalışanlar ve aileleri üzerinde büyük bir etkiye sahip oldu. Amazon ise oyun bölümlerinde yer alan 100’den fazla çalışanını işten çıkarmaya devam ediyor.

Amazon neyi amaçlıyor? İnsanları saf dışı bırakmayı mı?

Amazon, Prime Gaming, Oyun Büyümesi ve Amazon Games’in San Diego stüdyosunda çalışanların da dahil olduğu oyun üretimi ile ilgili 100’den fazla çalışanın işten çıkarılacağını açıkladı. Şirket, kesintilerin nedeni olarak stratejik odak değişikliğini gösterdi, ancak daha fazla ayrıntı vermedi. Oyunlardan sorumlu başkan yardımcısı Christoph Hartmann, işten çıkarmaları duyuran bir iç yazı gönderdi ve Irvine ve Montreal ekiplerinin büyümeye devam edeceğini belirtti. Etkilenen çalışanlar tazminat ödemesi, sağlık sigortası ve yeni iş aramak için ödenen zaman primi gibi haklar da elde edecekler.

Amazon’un oyun geliştirme çalışmaları pek başarılı olmadı. Şirket şu anda yalnızca online rol yapma oyunu New World’ü sunuyor, bedava oynanan shooter Crucible ise kısa bir süre sonra kapatılmıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*