Alibaba’nın kurucusu Jack Ma nerede? İşte cevabı!

Alibaba‘nın kurucusu olan Jack Ma, Çin hükümetini eleştirdikten kısa bir süre sırra kalem basmıştı. Katı kuralları ile bilinen Çin hükümetinin Jack Ma’ya bir şey yaptığı bile söylenmeye başlanmıştı. Bu komplo teorileri bugün Jack Ma’nın ortaya çıkması ile ortadan kalkmış oldu. Peki, Jack Ma bu süreçte neredeydi?

Jack Ma aylar sonra ortaya çıktı

Bugün Bloomberg’de ortaya çıkan habere göre; Jack Ma online bir konferansa katıldı ve konuşma yaptı. Ancak ünlü CEO bu süreçte nerde olduğunu açıklamadı. Bloomberg’de yer alan haberde; öğretmenler için düzenlenen bu online konferansta Jack Ma kendi öğretmenlik günlerinde edinmiş olduğu deneyimleri meslektaşları ile paylaştı.

Alibaba’nın kurucusu olan Jack Ma, 1964 yılında dünyaya gelmiş ve öğretmenlik kariyerini bırakıp dünyanın en büyükleri arasında yer alan e-ticaret platformunu kurmuştu. 2013 yılında kendini hayır işlerine adamak için CEO pozisyonundan istifa eden Ma, koltuğu Daniel Zhang‘a devretti.

Sakin bir hayat yaşamak istediğini her konuşmasında dile getiren Jack Ma’nın 3 ay sonra ortaya çıkması yüreklere su serpti diyebiliriz. Muhtemelen Jack Ma bu süreçte kendi kafasını dinlemek için inzivaya çekilmiş olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*