ABD’de ikinci Trump dönemi mi başlıyor?

Amerika Birleşik Devletleri, adım adım 2024 seçimlerine doğru gidiyor. Gün geçtikçe ülkedeki gerginlik seviyesi artarken, seçimlerde kimlerin karşı karşıya geleceği merak konusuydu. 2016-2020 yıllarında ABD Başkanlığı yapan ve 2020 yılında rakibi Joe Biden’a mağlup olan Donald Trump, gelecek seçimlerde yeniden aday olacağını açıkladı. Şu günlerde mahkemelerle başı belada olan çılgın başkanın açıklamaları da gündem oldu.

Donald Trump 2024 Başkanlık seçimleri için adaylığını açıkladı

“Yeniden büyük Amerika” sloganı ile yola çıkan Donald Trump, şu ifadeleri kullandı: “Ülkemiz korkunç bir durumda. Başımız büyük belada. Bu bir politikacının veya geleneksel bir adayın görevi değil. Bu, Amerikan halkının cesaretini, güvenini ve ruhunu somutlaştıran büyük bir hareketin görevi. Biden yönetiminin çok açık ve cesurca yaptığı gibi Amerika’yı son sıraya koymak yerine, Amerika’yı yine ilk sıraya koyacağız.” dedi.

Öncelikle bu hendekten çıkmaları gerektiğini de ifade eden Donald Trump, “Washington düzeni bizi susturmak istiyor ama buna izin vermeyeceğiz. Son altı yılda birlikte inşa ettiğimiz şey, tarihin en büyük hareketi çünkü bu siyasetle ilgili değil. Bu büyük ülkeye olan sevgimizle ilgili. Amerika’nın başarısız olmasına izin vermeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*