4500 – 5000 TL arası en iyi akıllı telefonlar – Şubat 2021

2021 Şubat ayı güncel fiyatlarını dikkate alarak 4500 – 5000 TL fiyat aralığındaki sahip en iyi telefonları sizler için bir araya getirdik.

Akıllı telefon seçimi yaparken en çok bütçemizi ve ihtiyaçlarımızı karşılayıp karşılamadığını dikkate alıyoruz. Elbette bu iki faktörün yanı sıra, farklı birçok özelliğie dair kriteri de dikkate alıyoruz. Özelliklerden yana beklentimiz yükseldikçe, fiyatlar da bu ölçüde yükseliyor.

Fakat yine de amiral gemisi olarak nitelendirdiğimiz üst seviye telefonlar, tasarımları, kameraları, işlemci gücü, performansı ve diğer özellikleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Lakin malesef bu telefonlar fiyatlarıyla herkese hitap etmiyor. Tüketiciler genellikle iyi özelliklere sahip ve uygun fiyatlı telefonları araştırıyor.

Genel anlamda elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlarımızın faydaları yalnızca görsel ve sesli iletişimi sağlamakla sınırlı kalmıyor. Alışverişten bankacılık işlemlerine, sağlıktan öğrenim faaliyetlerine, not almaktan anı kaydetmeye kadar sundukları birçok farklı avantaj ile telefonlar insan hayatını fazlasıyla kolaylaştırıyor. Bu nedenle akıllı telefonlardaki model çeşitliliği de her geçen gün ve hızla artmaya devam ediyor.

Hal böyle olunca da gelişerek çeşitliliği artan telefonların fiyatları da bu ölçüde değişmeye devam ediyor. Özellikle de son dönemde onlarca yeni marka, onlarca yeni model türedi ve hepsi birbirinden pahalı.

Bir nebze de olsa amiral gemisi düzeyinde akıllı telefon satın alma niyetindeyseniz ve almak istediğiniz telefon modeline 5000 TL’den fazla para harcamak istemiyorsanız, tavsiye ettiğimiz modellere mutlaka göz atın.

Şubat ayı güncel fiyatlarını dikkate alarak derlediğimiz 4500 – 5000 TL arası fiyat etiketine sahip telefon modellerinin bulunduğu listemiz, yalnızca 2018, 2019 ve 2020 çıkış yılına sahip modellerden oluşmaktadır. Modelleri listelerken, teknik puanı yüksekten düşüğe doğru sıraladık.

Not: Telefonlar, internet satış fiyatları dikkate alınarak listelenmiştir. Mağaza fiyatları, belirtilen fiyatlardan daha yüksektir.

İşte 4500 – 5000 TL arası en iyi akıllı telefonlar;

Samsung Galaxy S20 FE

Fiyat: 4.898,78 TL

Samsung Galaxy S20 FE

Ekran Boyutu:
6.5 İnç

Dahili Depolama:
128 GB

Bellek (RAM):
6 GB

Batarya Kapasitesi:
4500 mAh

Hat Sayısı:
Çift Hat

Hızlı Şarj:
Var

4.5G Desteği:
Var

CPU Frekansı:
2.73 GHz

Samsung Galaxy S10+ Plus

Fiyat: 4.999,00 TL

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*