2022 Mercedes-Benz EQA tanıtıldı!

Mercedes, EV gamının giriş versiyonu EQA’yi geçtiğimiz gün resmen tanıttı.

Mercedes, geçen yılın sonlarına yaklaşırken, önümüzdeki yıllarda çok çeşitli elektrikli otomobil modellerini piyasaya sürme planı olduğunu açıklamıştı. Bu planın bir parçası olarak 2022 Mercedes-Benz EQA’yı geçtiğimiz gün tanıttı.

Standart olarak uzun far asistanlı LED ön farlar, elektrikli bagaj kapağı, 18 inç alaşım jantlar, 64 farklı renk seçeneğine sahip ambiyans ışıklandırma, park kamerası ve deri direksiyon donanımları ile gelecek olan ve 66.5 kWh pil paketi ile sunulacak olan kompakt crossover, 300 mile yakın bir menzile ve 39.950 € ‘dan (48.440 $) başlayan liste fiyatına sahip olacak.

EQA, Hyundai’nin Kona EV’si (64 kWh batarya ile) ile kabaca aynı kategoride ve benzer özelliklere de sahip. EQA’in ortalama tüketiminin ise 100 kilometrede 15.7 kWh olduğunu ifade edelim.

İlk versiyon, 277 pound-feet torklu 188 beygir gücünde bir motorla birlikte geliyor. Ancak, Mercedes devamında 268 beygir gücüne kadar versiyonlar sunacak. Çift motorlu bir versiyonun yolda olduğunu ifade eden Mercedes, bu aracın 268 bg güç üretebileceğini ve 500 kilometre menzil ile geleceğini belirtiyor.

Lansman özellikleriyle, EQA mütevazı bir 8,9 saniyede 0-100 km / sa (62 mil / sa) arasında giderken, en yüksek 99 mil / sa hıza ulaşacak. İlk versiyon önden çekişli bir modeldir, ancak Mercedes sonunda dört tekerlekten çekişli versiyonları da piyasaya sürecek.

Alıcılar, gösterge paneli ve bilgi-eğlence ekranı için iki adet 7 inçlik ekranı veya çift 10.25 inç geniş ekranlı versiyonu seçebilirler. Mercedes’in öngörülebilir “Elektrikli Akıllı Navigasyon” özelliği, şarj süreleri, hava durumu, trafik ve sürüş alışkanlıklarınıza göre en hızlı rotayı seçmenize olanak tanır. Diğer standart özellikler arasında otomatik frenleme ve şeritte kalma yardımı özelliği bulunur. Başka bir yeni özellik ile EQA, Tesla’nın Model Y’de yaptığı gibi, pil paketinden yolcu bölmesine aşırı ısıyı pompalayabilir. Bu, esasen fazladan pil boşalması olmadan ücretsiz ısınmaya izin verir.

Dilerseniz şimdi de 2022 Mercedes-Benz EQA‘in iç ve dış tasarımına göz atalım.

Standart olarak uzun far asistanlı LED ön farlar

Elektrikli bagaj kapağı.

, 18 inç alaşım jantlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*