Steam 2020 yılı istatistiklerini yayınlandı!

Steam’in, son 3 yıldır gerçekleşmekte olan, yıllık istatistik raporu yayınlandı. 2020 yılı istatistiklerine yer verilen rapor Valve tarafından platformun kullanıcıları ve kamuoyu ile paylaşıldı.

Steam 2020 yılı istatistiklerini yayınlandı!

2020’nin sona ermesi ile birlikte, kullanıcılarına ve kamuoyuna 2020’de gerçekleşmiş önemli etkinliklerden, çıkmış önemli güncellemelerden ve özelliklerden bahsetmek isteyen Valve, Steam‘in 2020 yılı istatistiklerini yayınlandı.

Geçtiğimiz sene meydana gelen ve hâlâ devam eden, birçok insanın hayatını altüst eden küresel salgın birçok zorluğu beraberinde getirmiş olması sonucu gerçekleşen kısıtlamaların da etkisi ile oyun sektörünün büyüme kaydettiği bir gerçek.

Steam, 2020’de COVID-19 kısıtlamaları başlamadan önce oldukça büyük bir büyüme kaydetti fakat kısıtlamalarla birlikte evde kalıp oyun oynayanların sayısı arttıkça oyun oynama süreleri oldukça yükseldi ve oyun satın alan ve oynamaya başlayan müşteri sayısında kayda değer bir artış gözlendiği de yayınlanan bu rapora ait verilere yansıdı.

Paylaşım ile birlikte aşağıdaki açıklamaya yer verildi;
”Umarız oyunlar 2020’nin bedbahtlığını bir nebze de olsa gidermenize yardımcı olmuştur. Bütün bunlar aylık etkin kullanıcı (120,4 milyon), günlük etkin kullanıcı (62,6), en yüksek eş zamanlı kullanıcı (24,8 milyon), ilk defa oyun satın alan kullanıcı (aylık 2,6 milyon) ve satın alınan toplam oyun (2019’a kıyasla %21,4’lük bir artış) sayılarında ve toplam oyun saatinde (31,3 milyar) yeni zirvelerin görülmesine neden oldu”

Steam’e yeni katılmış bir geliştiriciyseniz kaçırmış olabileceğiniz şeyleri öğrenmek için 2018 ve 2019 değerlendirmelerine bakmak isteyebilirsiniz.

2018 değerlendirmeleri için burayı tıklayabilirsiniz.

2019 değerlendirmeleri için burayı tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*