Renault Zoe fiyatı 53 bin TL ucuzladı

Renault Zoe Türkiye fiyatlarında büyük bir indirim yaşandı. Aracın fiyatı 53 bin TL ucuzladı.

Genelde zam haberi duymaya alıştığımız ülkemizde bir indirim haberiyle karşınızdayız. Renault markasının yüzde 100 elektrikli modeli olan Zoe, yakın zamana kadar 392 bin TL fiyat etiketi ile satılıyordu. Ancak marka yeni modelin fiyatında büyük bir indirime gitti. İndirimin sebebi bilinmiyor olsa da kurlardaki düşüşün bu indirimde etkili olduğu düşünülüyor.

Buna göre aracın 2020 modelinin fiyatı 334.900 TL iken, 2021 modelinin fiyatı ise 339.900 TL’ye indirildi.

Renault Zoe, Clio platformu üzerinde geliştirilen bir elektrikli otomobil. Yenilenen sürümünde 52 Kw gücünde bir pil bulunan aracın güü ise 80 Kw saat. 108 beygire tekabül eden bu güc otomobili son hızı olan 135 Km’ye kadar hızlandırabiliyor.

Hem DC hem de şebeke elektriğinden şarj olabilen otomobilde birçok teknoloji ve güvenlik sistemi yer alıyor. İşte bunlardan bazıları:

ABS Anti Blokaj Fren sisteminden HSA yani yokuş kalkış destek sistemine kadar birçok güvenlik sistemi bulunan araçta Hız ayar ve sınırlayı, Şerit takip sistemi, trafik işaretleri tanıma sistemi, otomatik uzun/kısa far, otomatik klima, anahtarsız giriş sistemi, elektrikli park freni, 10 inç ekran, kablosuz şarj gibi özellikler yer alıyor.

Maksimum tork değeri 225 Nm olan otomobilin WLTP standartlarına göre menzili 395 km olarak belirlenmiş durumda. 0’dan 100 Km’ye 11.4 saniyede ulaşan otomobilin bakım masraflarının neredese sıfır olduğunu da belirtelim. Sadece aracın lastik gibi parçalarının belli periyodlarla değiştirildiğini ve rutin bakımlarda sadece polen filtresinin değiştiğini belirtelim.

Aracın ağırlığının 1577 kg olduğunu da söyleyelim. Ağırlığın standart bir Clio modelinden fazla olmasının sebebi ise bataryanın geleneksel bir araç motorundan daha ağır olması gösteriliyor.

6 Şubat 2021 tarihi itibari ile Renault Zoe otomobilin Türkiye fiyatının 2020 model için 334.900 TL iken, 2021 modelinin için de 339.900 TL olduğunu belirtelim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*