İşte Xiaomi’nin yeni silahı ODİN.

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi geçtiğimiz aylarda ilk katlanabilir telefonunu tanıtmıştı. Mi Mix Fold olarak isimlendirilen bu modelden sonra gözler Xiaomi Mi Mix 4 modeline çevrilmişti. Xiaomi’nin enteresan özelliklere ve tasarıma yer verdiği Mi Mix serisi için bugün ilk elle tutulur sızıntılar geldi. Son raporlara göre, Mi Mix serisinin yeni amiral gemisi telefonu bu yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülecek. Tanıtımı ise Temmuz gibi erken bir tarihte gerçekleşecek.

İşte Xiaomi Mi Mix 4 Odin Tanrıların Kralı

Bir aydan fazla bir süre sonra, gelen güncel bilgiye göre, K8 model numarasına sahip olduğu iddia edilen Mi MIX 4’ün kod adı Odin olacak. Bildiğiniz üzere Odin, Yunan Mitolojisinde Tanrıların Kralı’dır.

Güncel sızdırılan bilgiye göre, Mi Mix 4’ün kod adının Odin olduğu belirtiliyor. Germen-İskandinav mitolojisinde Odin, yüce tanrı, Valhalla’nın efendisi ve Valkyrielerin hükümdarıdır. Daha önce satışa sunulan yeni oyun akıllı telefonu Redmi K40 Game Enhanced Edition’ın kod adının Ares olduğu bildirilmişti. Antik Yunan mitolojisinde Ares, savaş tanrısı ve On İki Olimpiyat Tanrısından biridir. Anlayacağınız Xiaomi Yunan mitolojisinden gitmeye karar vermiş.

Mükemmel kaliteyi korumak için ODİN ekran altı kamera kullanacak

Gelen haberlere göre, Xiaomi Mi MIX 4 Xiaomi‘nin ilk ekran altı kamera sisteminde UPC (panel kamera altında) sahip amiral gemisi olacak. Bu akıllı telefon ön kamerayı ekranın altına tamamen gizleyebilecek. Bu kamera mükemmel görüntüleme etkisini sunacak. Bilindiği üzere Mi 11 Ultra şirketin şimdiye kadarki amiral gemisi segmentinde fiyatı en yüksek modeli. Fakat Odin, bugüne kadarki en pahalı amiral gemisi olma yolunda ilerliyor.

Tasarımı ile farkını ortaya koymasını beklediğimiz Mi Mix 4’ün, Snapdragon 888 Plus yonga seti ve 12 GB RAM ile gelmesi bekleniyor. Telefonda iki hücreli 2.430 mAh + 2.430 mAh kapasiteli batarya yer alabilir. Kamera tarafında firmanın ya 50 Megapiksel ya da 108 Megapiksel ana kamera kullanacağı söyleniyor. Muhtemelen bu telefonda 120W hızlı şarj da bulunacak.

Kutusundan MIUI 13 işletim sistemi ile çıkacağı söylenen telefon firmanın en güçlü amiral gemisi konumunda yer alacak. Fiyat konusunda ise Xiaomi’nin şimdilik nasıl bir politika izleyeceği bilinmiyor. Ancak şimdilik bu konu hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Xiaomi Mi Mix 4, mevcut MIUI 12.5 sorunlarını tamamen ortadan kaldıracak ve daha işlevsel güncellemeler getirecek olan yeni MIUI 13 tescilli ürün yazılımına sahip ilk akıllı telefon olacak.

Tasarımsal açıdan serinin önceki modellerinde olduğu gibi alışılmışın dışına çıkacak olan Xiaomi, bakalım bir kez daha bizleri şaşırtmayı başarabilecek mi?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*